Zadbaj z nami o swoją

Energię Lokalną

w Twojej firmie!

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

 

Od lat staramy się pomagać firmom w skutecznym minimalizowaniu rachunków za prąd. Każdy, kto prowadzi własny biznes wie, że opłaty za energię elektryczną są znacznym kosztem utrzymania firmy, a te z kolei rosną w szybkim tempie. Jednocześnie, nawet najmniejsza oszczędność i zmniejszenie rachunku u dystrybutora energii, przynosi wymierny zysk dla działalności. Podchodząc indywidualnie do profilu każdego biznesu, staramy się dostarczyć szereg rozwiązań, które skutecznie przyczynią się do zmniejszenia kosztów związanych z zakupem energii elektrycznej. Współpracujemy ze spółkami obrotu energią elektryczną, u których możemy wynegocjować dużo korzystniejsze stawki energii. W naszej ofercie można znaleźć również analizę energii w zakładzie oraz dobór i montaż kompensatorów mocy biernej. Niekiedy opłata za moc bierną przewyższa opłaty za pobraną energię czynną!  Zajmujemy się również doborem i montażem instalacji fotowoltaicznych, które bardzo skutecznie obniżają rachunek za prąd. Stopa zwrotu takiej instalacji nierzadko wynosi nawet 2 lata. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak skutecznie zmniejszyć opłaty za prąd w swojej firmie, a co za tym idzie, zwiększyć swoje dochody skontaktuj się z nami! Zadbaj o swoją Energię Lokalną.

FOTOWOLTAIKA

 

Energia produkowana z modułów fotowoltaicznych jest najbardziej opłacalna, gdy jesteśmy w stanie zużywać ją w całości na bieżąco. Większość firm wytwórczych, sklepów, wielkopowierzchniowych biur charakteryzuje się dużym zużyciem energii elektrycznej w ciągu dnia. Są to idealne warunki do montażu fotowoltaiki. Dobrze dobrany zestaw fotowoltaiczny, którego energia będzie konsumowana w całości, jest w stanie zwrócić się w czasie nawet 2-3 lat!

Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru rozwiązania w atrakcyjnych cenach oraz profesjonalne wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Nasza usługa realizowana jest kompleksowo: od wykonania audytu, projektu, przez montaż, aż po zgłoszenie instalacji do przyłączenia do sieci.

Projekty instalacji fotowoltaicznych traktujemy indywidualnie, by dobrać jak najbardziej efektywny zestaw paneli dla potrzeb danego obiektu. Zapewnimy Twojej firmie bezpieczeństwo dzięki wykorzystaniu wyłącznie najlepszych, innowacyjnych rozwiązań oraz zapewnieniu opieki serwisowej przez cały okres gwarancyjny, oraz opieki pogwarancyjnej.

Pozwól policzyć nam Twoje oszczędności i zweryfikować sensowność instalacji na dachu Twojej firmy oraz zweryfikować możliwe dotacje i finansowanie dla Twojej instalacji. Skontaktuj się z nami! Zaufało nam już dziesiątki przedsiębiorców.

 

DLACZEGO WARTO ZAMONTOWAĆ FOTOWOLTAIKĘ

Darmowa energia elektryczna

Otrzymujesz darmową energię i oszczędność pieniędzy bez oszczędzania energii

Niezależność energetyczna

Zyskujesz niezależność od wzrostów cen energii

3

Bezpieczeństwo i bezobsługowość

Instalacja jest odporna na warunki atmosferyczne i praktycznie bezawaryjna dzięki profesjonalnemu montażowi i opiece serwisowej

4

Ekologia

Dzięki korzystaniu z OZE masz pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Instalacja nie zanieczyszcza powietrza, nie emituje CO2 do atmosfery

KOMPENSACJA MOCY BIERNEJ

Dystrybutor dostarczając energię deklaruje, że będzie ona o odpowiedniej jakości. Jednakże wszystkie odbiorniki prądu, a w szczególności takie jak: zasilacze, oświetlenie ledowe, falowniki, wszelkiego rodzaju silniki elektryczne, zgrzewarki, klimatyzatory i wiele innych, generują zniekształcenia prądu. Zniekształcenia te psują niejako jakość prądu dostarczanego przez zakład energetyczny. Jeżeli poziom owych zniekształceń przekracza określony poziom, zakład energetyczny nalicza dodatkowe opłaty. Na fakturze jest to pozycja „opłata za moc bierną”. Jest to swego rodzaju kara, za wysyłanie dużych zniekształceń do sieci energetycznej. Aby pozbyć się tych dodatkowych kosztów, stosowane są odpowiednio dobrane kompensatory mocy biernej. Są to specjalne urządzenia, podłączane do sieci elektrycznej w zakładzie, które mają za zadanie odfiltrować wszelkie zniekształcenia prądu, powstałe w wyniku działania odbiorników.

Dlaczego warto instalować kompensatory?

Kompensacja mocy biernej to nie tylko uwolnienie się od opłaty za jej pobór, ale również:

   – poprawa jakości energii w twojej firmie,

   – dłuższa żywotność urządzeń podłączonych do sieci elektrycznej,

   – zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, poprzez generowanie mniejszych zakłóceń.

Jak przebiega taki proces?

Aby poprawnie dostosować moc i charakterystykę urządzenia kompensacyjnego, należy najpierw sporządzić rzetelne pomiary jakości energii elektrycznej w firmie. W tym celu instalujemy specjalny analizator, który odczytuje i zapisuje wszystkie niezbędne wartości energii. Czas pracy takiego analizatora zazwyczaj trwa około tygodnia. Wszystko jednak zależy od profilu działalności firmy, czym się zajmuje, co produkuje. Okres pomiarów zawsze dopierany jest indywidualnie. Po zebraniu pomiarów, przygotowujemy sprawozdanie z analizą jakości energii, oraz sugerowanym doborem urządzeń kompensacyjnych. Po zatwierdzeniu oferty przystępujemy do montażu wybranych kompensatorów.

Nie wiesz czy Ciebie też to dotyczy? 

Jeżeli prowadzisz firmę lub zarządzasz wspólnotami mieszkalnymi, najprawdopodobniej twój dostawca również nalicza taką opłatę. Zwolnieni są tylko odbiorcy indywidualni na taryfie G11. Z nami zmniejszysz rachunki za moc bierną do zera.

Skontaktuj się z nami, a przeanalizujemy twoje rachunki za moc bierną. Jeżeli te opłaty są znaczące to zbadamy twoją instalację specjalistycznym analizatorem, następnie dobierzemy i zamontujemy dopasowany kompensator.

Razem z nami zadbaj energię w swojej firmie.

CZYM JEST SPÓŁKA OBROTU?

Spółki obrotu energią elektryczną to firmy zajmujące się handlem energią. Kupują energię od wytwórców i sprzedają ją odbiorcom finalnym. Ceny i warunki transakcji są indywidualnie ustalane pomiędzy firmą sprzedającą, a kupującą energię lub wynikają z zasad jej zakupu. Spółki te muszą uzyskać specjalną koncesję i być zarejestrowane w ewidencji. Prowadząc własną firmę nie musisz być uzależniony od dostawy energii przez głównego dystrybutora energii działającego na wybranym obszarze. Na rynku znajduje się wiele firm świadczących usługi sprzedaży energii. Współpracując z takimi podmiotami jesteśmy w stanie wynegocjować lepsze stawki energii dla naszych klientów.

Dane kontaktowe

Energia Lokalna

 

ul. Lawendowa 15

51-217 Pruszowice

 

tel. +48 736 838 908

 

Formularz kontaktowy

Skontaktujemy się z Tobą w celu darmowej wyceny